fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Nüüd lõpuks ongi see hetk käes, kus suvepäevade korraldamise alustamiseks pole kindlasti enam vara. Aga enne, kui hakkate hooga peale, või kui olete juba alustanud, mõelge korraks kolmele küsimusele, et planeeritav üritus saaks osalejatele hea sündmuse vääriline.

Miks te seda üritust korraldate?

See, et alati on korraldatud, pole kindlasti ainus põhjus. Traditsioonid on olulised ja neid tuleb hoida aga miks see traditsioon on ellu kutsutud ja miks seda täna hoitakse?

Suvepäevad on jõuline sisekommunikatsiooni tugevdamise üritus ja ilmselt on põhjuseks meeskonna ühtsustunde loomine või võimendamine. Tihti on väikeseks varjatud eesmärgiks ka tööandjabrändi maine tõstmine. Mis iganes korralduse põhjuse te kirja saate, see on teile majakaks, kuhu suunas korraldusel alati sihti hoida. Kui on vaja valida koha; õhtujuhi; aktiivtegevuste vahel ja te ei oska valida, siis lugege uuesti läbi, miks te seda üritust korraldate ja vastus peaks teie ette ise ilmuma.

Kellele te üritust korraldate?

Loomulikult meie omainimestele. Ja see ongi õige suhtumine aga alles pool vastusest. Kas kutsutud on ainult töötajad või ka töötajate kaaslased? Kas lapsed ikka ka või seekord ilma? Ja need valikud ei ole ilmsed, et suvepäevad on alati olnud peredega ja siin küsimust pole. Korraks siiski võiks küsida ja vastus peitub esimeses küsimuses, miks seda üritust korraldatakse. Kui eesmärgiks on meeskonnatunde tõstmine, siis kaaslased ja lapsed tegelikult oma kolleegidega parema kontakti saamist segavad. Kui eesmärgiks on tööandjabrändi maine tõstmine, siis kindlasti koos peredega. Ehk variante on mitmeid ja õige lahendus on teie seatud eesmärkides peidus.

Mis tundega peavad sündmusel osalejad suvepäevadelt lahkuma?

See on selline hea kõike hõlmav ja samas mitte midagi ütlev küsimus. See küsimus tuleb esitada, kui kahele esimesele küsimusele on selged vastused olemas. Kui kaks esimest küsimust on hästi ettevõtte huvidele fokusseeritud, siis selle küsimuse vastustes on peidus ka osaleja huvid.

Kui teile tundub, et osalejad võiksid lahkuda tunnetega:

  • et nalja sai kõvasti
  • oli hariv ja silmaringi laiendav
  • igapäevaselt koos töötavad kolleegid avanesid hoopis teistsuguste inimestena
  • juhtkond tundub palju rohkem samasuguste inimeste moodi, nagu meie kõik

siis ürituse sisu kokku pannes peate neid tundeid mõttes kandma, sest tegevused on need, millega te inimestes need tunded esile kutsute.

 Suvepäevade näol on tegemist tugeva sisekommunikatsiooni tööriistaga ja küsige endalt neid olulisi küsimus, et te seda võimast „tööriista häälestades“ ei eksiks rajalt, ning saaksite ikka just sellise sündmuse, nagu soovisite ning kulutatud aeg ja raha on kulutatud hästi.

Kui aga soovite arutada nende küsimuste võimalike vastuste ja lahenduste üle teie meeskonnas, siis kirjutage olavi@wowevents.eu. Ja ikka sellepärast, et kulutatud aeg ja raha raisku ei läheks

Mõnusat korraldamist,

Olavi