fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee


Palusime õhtujuhtimise professionaalil, Juhan Krullil, vastata kolmele küsimusele. Tulemuseks on hea spikker, kuidas peaks üritusele õhtujuhti valima.

Kuidas valida enda firmaürituse jaoks õige õhtujuht?

-tuleks mõelda töötajate keskmise vanuse peale. Kui kollektiiv on nooruslik, siis pigem võetakse ka noorem õhtujuht.
-mõelda terviklikult sündmuse peale. Mis on stiil, kes on esinejad ja millised on tegevused. Kindlasti arvestada ka sellega, et kui suur osa töötajatest ei valda eesti keelt. Kui on näiteks pooleks 50% venelasi ja 50% eestlasi, siis juba tellida kaks õhtujuhti või õhtujuht, kes valdab mõlemat keelt.
-Eelarve. Vist isegi kõige olulisem punkt. Üldiselt on selliselt, et mida kuulsam nägu, seda kõrgem võib ka hind olla. Kuid see ei tähenda, et kellel on kõrgem hind, siis sellel on ka parem kvaliteet.
-õhtujuht peaks tegevuste ja kava koostamisel kindlasti abiks olema ja kaasa mõtlema, sest võib olla palju ägedaid mõtteid ning kogemusi.
-võimalusel kohtuda kahe või kolme õhtujuhiga ja nende seast leida see õige. Tuleb usaldada sisetunnet. Kui kohtumisel on õhtujuhiga hea klapp ja ideed meeldivad, siis tulebki selliselt valida.  😊

Millist informatsiooni Sina õhtujuhina soovid enne pakkumise tegemist?

Kõige olulisemad punktid on ikka:
-millal ja kus pidu toimub ning mis kell pidu algab? Lisaks orienteeruv lõpp?
-mis firmaga on tegemist?
-mis on külaliste arv ja kas noored või pigem vanemad?
-kas on mingi kindel peo stiil või teema? Lisaks, kas on auhinnatseremoonia või kuidas üldine õhtu peaks välja nägema?
-kas sündmus on ühes või kahes keeles?

Millist infot Sa soovid õhtujuhina enne üritust?

Mida rohkem infot ja detaile soovitud peo õhtu kohta teada on, siis seda sujuvamalt koostöö läheb. Ehk kõik olulised punktid tuleb enne sündmust läbi arutada. Ei tohi ühtegi üllatust kliendi poolt jääda kooskõlastamata õhtujuhiga. Kindlasti peaks õhtujuht aitama kliendil koostada ajakava. Ehk mis kell mingi järgnev tegevus algab. Juhul kui on korraldaja tiim taga, siis kooskõlastatakse nendega koos. Ei tohi peol juhtuda olukorda, kus õhtujuht ei tea midagi.

Tuues välja muud olulised punktid:
-kuidas on lauad? Kas istutakse pikas lauas või tulevad eraldi lauad?
-kas esineb bänd või DJ? Mis on nendega kokku lepitud ajaline pool ehk mitu etteastet teevad? Klassika on 3x40min.
-kas on mingisuguseid üllatusi? Näiteks, kas keegi kolleegidest soovib esineda? Kas tuleb mustkunstnik või laulja või tantsija? Kas soovite mingit videot näidata?
-kas on soov tunnustada töötajaid?
-kui palju on külalisi, kes ei valda eesti keelt. Kui 100-st külalisest 10 ei räägi eesti keelt, siis on soovitatav rääkida ka inglise keeles lisaks. Eriti kui keegi juhtidest räägib ainult inglise keeles.