fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Olavi Ruhno
CEO

Üritusturunduses mugavustsoonis tegutseda ei ole võimalik. “Pikaajaliselt kasumlik saab olla vaid siis, kui kohandada äristrateegiat vastavalt turu muutustele,” räägib oma 15aastase kogemuse põhjal WOW Eventsi partner ja tegevjuht Olavi Ruhno.

Kaks meest, keda ühendasid muusika ja sõprus, lõid 1998. aastal ettevõtte, mille eesmärk oli mõlemad mehed ratsa rikkaks teha. Osteti kaks kõlarit ja renditi neid välja. Selgus, et see ratsa rikkaks saamise idee päris nii ei toimi, pigem tuli teha midagi, mis lubas end väljendada. Natuke mõeldi ja loodi portaal Pidu. ee. “See oligi selline aeg, kus tahtsime teha tööd, mis sütitab,” meenutab WOW Eventsi partner ja loovjuht Virgo Jaani. Esialgu osteti riiulifirma ja hakati korraldama üritusi, peamiselt erasektorile. Kuid üsna peatselt tegevus laienes. Pulmamaastikul juba tuntud nimi Virgo Jaani puhus elu sisse portaalile Pulmad. ee, mida ta ise nimetab üsna altruistlikuks projektiks. “Enamik seal toimivast tehakse ikka nii, et oleks võimalikult paljudele kättesaadav, nii reklaam tegijatele kui ka info noorpaaridele,” räägib ta. Ja WOW Events on algusest peale suunatud äriklientuurile, erakliente on minimaalselt.

Väärtus ei seisne vaid heades ideedes

WOW Eventsi põhieesmärk on pak- kuda üritusturunduse terviklahendusi. Oma väärtusena ei tõsta nad esile häid ideid, sest igal edukal loovagentuuril peab neid jaguma, vaid ürituste püha kolmainsust – ideid, tähtaegadest kinnipidamist ja etteantud ajakavas püsimist. Nende jaoks on loomulik, et korraldajatena viibivad nad ka ise sündmustel kohal, et kõik sujuks plaanipäraselt. See, milliseid üritusi nad korraldavad, sõltub kliendi vajadustest ja soovidest. “On neid, kes tahavad lihtsalt head pidu, kuid miks mitte anda sündmusele lisaväärtus,” ütleb Virgo. “Hea üritus on kommunikatsioonivahend, mis võiks hästi tehtuna mõjutada sihtgrupi käitumist nii, nagu ettevõttel seda vaja on. Ehk oskusliku sündmusega saab et- tevõtte sees müüa väärtusi või tekitada lisamotivatsiooni eesmärgi saavutami- seks,” räägib Ruhno.

Kosmose piiril

Mõlemad mehed on õppinud müüki ja turundust ning on täiesti teineteise vastandid. “Virgo on õhupall, mõtted on tal nii lennukad, et jõuavad tihti kosmose piirini,” iseloomustab Ruhno. “Loovkoosolekutel on see ju vajalik, et oleks kust edasi liikuda. Mina olen see ankur, kes hoolitseb, et õhupall kosmosesse ära ei lendaks,” sõnab ta. Ruhno õpetab poole kohaga Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse õppetoolis ettevõtlust, isiklikku müüki ja presentatsiooni tehnikaid, mis annab talle võimaluse ka akadeemilises keskkonnas asju läbi mõelda ja muidugi ka tulevasi kliente ja konkurente koolitada.

Meeskonna osas on mõlemad mehed täiesti ühel meelel – kõik sünnib koos- töös. “Me anname projektijuhtidele tohutu vastutuse ja samas ka tohutu õiguse otsustada,” sõnab Ruhno, kelle sõnul peab iga meeskonna liige toimetama tippjuhi tasemel. Mis tähendab omakorda seda, et neil on meeskonda väga raske töötajaid leida. “Inimesed, kes WOW Eventsis on, peavad olema Exceli kasutajad ehk matemaatilise taibuga ja teisalt loovad, aga need on ju kaks täiesti vastandit”, räägib Ruhno. Kõik neli projektijuhti on tema sõnul ettevõtte põhivara, keda usaldatakse ja kellele piire ei seata.

WOW Eventsi meeskond: “Meeskonna osas on mõlemad mehed täiesti ühel meelel – kõik sünnib koostöös.”

“Jah, me oleme heas mõttes loovad bürokraadid – meil on iga sündmus kliendihaldussüsteemis kirjas ja projektijuhtidel kõigele ligipääs. See süsteem ei ole omanikele kontrollimehhanism, vaid loodud selleks, et oleks lihtne tööd teha,” ütleb Jaani. “Meil võib põhimõtteliselt ükskõik milline projektijuht paariks kuuks puhkusele minna ja kõik toimib samamoodi 100% efektiivsusega edasi, sest kõik teavad, kui kaugel mingi projekt on.

”WOW Events on äriklientidele üritusturunduse terviklahendusi pakkuv ettevõte. Milliseid üritusi nad korraldavad, sõltub kliendi vajadustest ja soovidest, kuid ampluaa on lai: konverent- sid, sisukommunikatsiooniüritused, lansseerimised, klien- disündmused jne. Meeskond koosneb kuuest oma ala professionaalist.

MAREK ANDRES, AS KG Knutsson müügiosakonna juhataja
Oleme WOW teenuseid kasutanud Autoekspert`i avamispidudel ja ettevõtte juubeliüritusel. Meile meeldis nö täislahenduse pakku- mus, kus oli arvestatud kõigega. Saime rääkida oma ideest, visioonist, kuulasime nendepoolse arvamuse ja kui oli vaja, siis tegime oma plaanides muudatuse. Teistlaadi nägemus, mis osaliselt lükkas meie plaanid nurka. Usaldus ja koostöö viis hea tulemuseni.

KAIDO SAAR, Bigbank AS juhatuse esimees
Oleme Wow Eventsiga teinud koostööd mitmete ürituste korraldamisel, nii partneritele kui oma inimestele mõeldud sündmuste elluviimisel. Kuna kirjeldame oma firmakultuuri sarnaselt sõnaühendiga Bigbank WOW (Way of Working), mis mitmetähenduslikult kätkeb endas inimestes tõeliselt positiivse tunde loomist, siis on Wow Events olnud suurepärane partner aitamaks välja mõelda, mismoodi inimesi päriselt üllatada. Näiteks kõik teavad, et iga golfimängija on teinud endale green cardi. Kuidas aga teha meeskondlikku green cardi? Ja seda ootamatul moel? Meie tegime oma meeskonnaga seda Wow Eventsi abil ja Golfiliidu presidendi juhtimisel, kasutades viite Volkswagen Golfi ning läbides kokku “18 rada”. Lisaks originaalsete ideedega üllatamisele on nad ka suurepärased elluviijad. Mõtlevad põhjalikult läbi ja oskavad kliendilt õigeid küsimusi küsida.

ANITA LAPINA, AS Merko Ehitus Eesti
Meenuvad suvepäevad Jõulumäel, kus ehitasime neli mängumaja lastele. WOW Eventsi meeskond organiseeris need hiljem Pärnumaa lasteaedadele kasutamiseks. Projekt oli väga hästi ette valmistatud (maja detailid, viimistlusmaterjalid, tööriistad, juhendaja jne) ning kujunes nädalalõpu meeleolukamaks tegevuseks. Oleme WOW Eventsiga koostöös teinud väga erinevaid üritusi. Juba esimesel kohtumisel, pea 10 aastat tagasi, kui nad meid ei tundunud, suutsid Olavi ja Anne-Ly pakkuda huvitavaid ideid ja põnevaid lahendusi. Nende ideede esitlused on väga korrektselt kirja pandud ja ürituse eelarve detailselt lahti kirjutatud. Väga paindlikud mõtete, ettepanekute arvestamisel. Ja ka inimestena hästi huvitavad, lisaks töistele teemadele on nendega põnev arutada reisimise, fotograafia, muusika jms teemadel. Meeskond hoiab ka projekti hoolikalt kontrolli all, andes jooksvalt tagasisidet protsessi käigust.