fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Meil kõigil on ööpäevas ainult 24 tundi. Selleks, et kõik tegemised sinna ära mahuksid on vaja asju planeerida. Sama on ka meie kutsutavate külalistega.

Kuna kutsuja jaoks on tavaliselt palju olulisem, et kohtutakse, siis on kutsuja mureks näha vaeva, et külaline oleks planeerinud oma kalendrisse teie sündmuse.

Üheks selliseks heaks vahendiks on eelkutse ehk „Save the date“, nagu seda inglise keeles nimetatakse. Eelkutse saatmise eesmärgiks on saada võimalikult  ara oma kutsutud külaliste kalendrisse märge, et teie sündmuse päevale ei tekiks muid üritusi.

Eelkutse saatmist kasutatakse tihti üritustel, mis on olulise kaaluga ning kuhu külalised kindlasti peaksid kohale jõudma.

Eelkutset oskavad hinnata kõik kutse saajad, kes soovivad pikalt ette planeerida oma tegevusi. Kui kalendris on juba täna eelkutsele märge, et sellel päeval olen oodatud ühele üritusele, siis kui vähegi võimalik, külalised sinna enam muid üritusi ei planeeri. Kutset hiljem saates, võib aga kellegi teise eelkutse juba järjekorras olla.

Eelkutse

Eelkutse saadetakse kohe, kui ürituse kuupäev on paigas ja ürituse toimumine kindel. Kasvõi aasta varem.

Eelkutsele kirjutatakse:

  • Kutsuja
  • Kutsutav
  • Ürituse toimumise aeg: päev, kuu ja aasta
  • Ürituse toimumise koht

Näide:

Osaühingul täitub 15 tegutsemisaastat ja seoses sellega palub tegevjuht … Teil broneerida oma kalendris aeg 15. oktoober 2012 et osaleda Osaühingu 15 aastapäeva pidustustel Tallinnas.

Kutse, koos täpse ajakavaga, saadetakse hiljemalt 3 nädalat enne sündmust.

Eelkutsele tavaliselt ei pea vastama ja sellele vastust ei oodata.