fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

10 aastat tagasi, kui alustasime enda rendifirmaga, tuli mulle kõne ning üks meesterahvas küsis, et kas meil on raadiomikrofone. Mina vastasin, et muidugi on, maksab 20 euri ööpäev. Tema vastu, et tore, ma tulen teie juurde ja on vaja nädalavahetuseks ning hind ka sobib.

Umbes 20 minuti pärast ta ka jõudis, mina võtsin raadiomikrofoni kohvri välja ja andsin talle. Klient jäi nõutult seda vaatama ning oli näha, et ta tahaks midagi juurde küsida, aga ei julge vist – võibolla kartis et on loll küsimus (juba eos rõhutan, et ei ole lolle küsimusi ei siin ega ka edaspidi). 

Võtsin siis ise asja kätte ning küsisin, et kas kõik on korras, siin on mikrofon ja kohver ja et kas on kõik nii nagu peab? 

Ja klient küsis…et see mikrofon tundub nii pisike, tal on vaja 100le inimesele rääkida, tundub, et sellest ei jätku. Mina vastu, et sellest kohe kindlasti jätkub, ühendate selle kohalikku PA-sse ja kõik toimib.

Ja klient küsis uuesti…et mis asi on PA? Ja miks peab seda mikrot kuskile ühendama? Tema on näinud, et inimesed laval räägivad mikrofoni ja see kostub kõikjale? Mina jäin natuke nõutuks…Et jah, räägivadki, aga see mikrofon on ühendatud kohaliku helisüsteemiga, läbi mikseripuldi (kus taga on enamasti helimees) ja tänu sellele see kõik kõlabki…100le inimesele…üle kogu saali.

Tegelikkus jõudis mulle pärale peale pikemat vestlust, kus sain teada, et klient tõesti oli arusaamisel, et piisab ainult mikrofonist ja midagi muud ei ole vaja. Et heli tulebki sellest pisikesest jubinast sinu käes ning sellest piisab.

Ehk siis…briif oli kehv, tehnikamees (ie mina) ei osanud ka telefonis algselt küsida ning klient oli rumal (aga rumal täiesti positiivselt, sest tal polnud mingit kogemust kunagi tehnikaga olnud)…

Me kõik oleme olnud ju samalaadses situatsioonis, kus meil on vaja olnud midagi tellida – süüa, riideid, tehnikat jne. Ja mida tellida, eriti kui tellimus peaks tehtama ainult piltide järgi või ainult telefoni teel asju kirjeldades, on ikka siga keeruline välja mõelda. Eriti kui on valikud, mille eristuseks on ainult hind või siis värv ning neid valikuid on palju. Ja eriti siis kui sa oled “loll”, sul puudub kogemus vastava alaga.

Ja kui veel rääkida tellimusest, mis peab katma teie enda sündmuse tehnikavajaduse ning teie ülemus on jätnud selle just teie teha, siis sõltuvalt teie kogemusest erineva koduse elektroonikaga, võib see olla sulle paras peavalu.

Peavalu nii sulle kui ka inimestele, kellelt sa tahad tehnikat tellida – sest sina ei tea mida on sul vaja ja tänu sellele ei oska sulle ka keegi abiks olla.

Millest siis alustada, et sulle antud ülesanne saaks täidetud korralikult ja nii, et kõik sündmuse külastajad sellega rahul on ?

Esiteks, et millist sündmust korraldad? Igal sündmusel on natuke erinev lähenemine ja natuke erinev tehnikaprofiil – suvepäeval üks, konverentsil teine.

Teiseks, kus sa seda sündmust korraldad? Erinevad saalid, erinevad suurused, erinevad tasapinnad, erinev varustatus vooluga – kõike seda on vaja teada.

Kolmandaks, kes esineb? DJ, lasete lihtsalt muusikat või tuleb ansambel või tahab ülemus tunnise kõne pidada.

Briif on jumal. Seda igasuguses turunduses – see on sild tellija ning tarnija vahel ning meie pealkirja kontekstis on see kirjeldus teie vajadustest (well, see on põhimõtteliselt sama igasuguses kontekstis).

Elik alustage sellest, et kirjeldate enda jaks sündmuse lahti vastates eelpool öeldud kolmele küsimusele ning allpool on lihtsa briifi valmimiseks väike abimees (lihtsalt küsimused millele saate vastata linnukesega või paari lausega vastuse lõpus ).

 1. Mis laadi sündmus ?
  • Conference
  • Firmapidu
   1. Suvepäev
   2. Perepäev
   3. Talvepäev
  • Toote lansseerimine
  • Kliendisündmus
  • Mitu inimest on tulemas?
 2. Kus sündmus toimub
  • Koht (yep, täpne kohta koos aadressiga ja kontaktinimesega, kes teab et olete sinna kuskile minemas)
 3. Kes esinevad?
  • Muusikud/bändid/DJ.-d – lisage raider (esineja vajaduste kirjeldus, see on kõikidel headel esinejate olemas)
  • Kõnelejad – mitu?
  • Kas on vajadust ka esitlusteks?

Kui vastused käes, siis kirjutage see paari lausega lahti ning saatke tehnikafirmale.

Kõik. Arvate et liiga lihtne? Ongi ja meelega lihtsustatult. Tegelikult on küsimusi tunduvalt rohkema jagu ja neid ka esitatakse – aga peale seda kui olete eelpool teie poolt tehtud briifi tehnikafirmale saatnud.

Virgo Jaani

Showcase.ee

Kui järgmise sündmuse kuupäev paigas ja tekkis tunne, et võiksid ka meie ideid kuulata, siis kirjuta meile info@wowevents.eu Tuleme meelsasti kohal, et  Sinuga oma mõtteid ja ideid jagada ning õige tehnikapartner valida.