fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Sellel aastal tähistab WOW Events oma 20ndat sünnipäeva, aga iga eduka ettevõtte taga on inimesed, kes iga päev oma tööd teevad. Kes on woweventsikad ja mis neil silma särama paneb?

Olavi Ruhno

WOW Events asutaja ja tegevjuht

Mida selleks vaja on, et saada heaks üritusturundajaks?

Sellisies formaadis koolipidusid, nagu meie neid korraldasime, ei korraldata juba ammu. Kõik on suhtleiselt steriilne täna.  Aga mulle ja Virgole oli koolipidudel bändi tegemine ja kogu peo kokkupanek oluline osa arusaama tekkimiseks, et meile meeldib organiseerida. Eriti pidusid ja eriti kui selle eest oli nõus keegi ka maksma. Kuigi alguses tahtsime me ainult bändi teha.

Ka minu teised tegevusalad on üritusturundusest välja kasvanud, näiteks annan Tallinna Ülikoolis loenguid ettevõtluse, presentatsioonitehnikate ja projektijuhtimise teemal ning Eesti Ettevõtluskõrgkoolis räägin üritusturundusest. Üritusturundus annab nii laia silmaringi ja tutvuskonna, et mõnigi PR võiks kadestada.

Et olla hea üritusturundaja, peab kindlasti olema natuke kiiksuga, sest päris tavaline töö see ei ole. Kasuks tuleb lisaks multiinimese oskustele keskmisest parem huumorimeel. Parim kiitus meie valdkonnas on see, kui keegi tuleb ütlema, et me oleme ebanormaalsed. Normaalne ju, sest “tavalist” üritust ei taha keegi.

 

Virgo Jaani

WOW Events asutaja ja tehniline partner

Oled ürituskorralduses palju teinud ja näinud. Mis sind täna veel käivitab?

 

Nagu Olavi ütles, siis meie tahtsime ainult bändi teha. Nolkidena ei osanud me arvata, et jääme üritusi korraldama terveks eluks. Või tahaks nii vähemalt arvata.

Olen selle aja jooksul olnud pulmaisa, tehnik, transa, autojuht ja veel lõputu hulk rolle, ning seda alguses muu töö kõrvalt. Aga see pole olnud raske, sest mulle meeldis see, mida ma tegin ja meeldib siiani. Praegu võib mind üritusel leida tehnikapoolel, kuigi mind kutsutakse aeg-ajalt siiamaani pulmaisaks. Mõõdukalt edeva inimesena võtan vahel selle pakkumise vastu. Aga Olavi teab, et kaablid, kõlarid ja muu tehnika panevad mul silmad rohkem särama.

 

Anne-Ly Ridal

WOW Events projektijuht 19 aastat

19 aastat, wow! Mis sind nii kaua ühe valdkonna ja WOW Eventsi juures on hoidnud?

Seda on endalgi raske uskuda, aga põhjuseks võib olla see, et kogu aeg on huvitav ja ma naudin seda protsessi. Kunagi ei ole sellist tunnet, et tammun ühe koha peal paigal, valdkond areneb ja meie koos sellega.

Kuna kogu aeg on huvitav, siis on vähemalt alguses olnud ka läbipõlemine lähedal. Üritusturunduse valdkonnas töötamise oht on see, et unustad ennast töösse ja isegi pere ununeb – piir on õhuke. Selleks ongi hea hankida endale ka muud hobid – minul on need sport, matkamine, loodus, suusatamine, laulmine.

Tiina Kaldma

WOW Eventsi projektijuht 3 aastat

Kuidas sina sündmusturunduse juurde jõudsid?
Mina olen näide, et üritusturunduses ei loe mitte kogemus selles konkreetses valdkonnas, vaid elukogemus, nagu Olavi mind tööle kutsudes ütleski. Ja nii ongi olnud, et mida ma pole teadnud, on olnud lihtne juurde õppida, aga silmaring peab olema avar.

Kõigile see töö ei sobi, sest rutiini on selles valdkonnas vähe, see on pigem elustiil kui töö. Kasuks tuleb ka loomingulisus nii olukordade lahendamisel kui uute ürituste brainstormimisel. Alati peab aga ise ideesse uskuma, teisiti ei ole võimalik head üritust kokku panna.