fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Sündmusturunduse sisu võtab kokku väga hästi liitsõna sündmusturundus. Ehk kui jagada see sõna kaheks, siis läbi nende sõnade eraldi, on väga lihtsalt võimalik kirjeldada, mis sündmusturunduses toimub.

Kokkuvõtlikult, meelelahutuslike elementidega luuakse osalejatele meeleolu, mis loob hea põhja ning vastuvõtlikkuse turunduslike eesmärkide saavutamiseks. Toon välja viis põhielementide gruppi, mis peavad olema läbi mõeldud ja millest saab alus sündmuse õnnestumiseks. Järjekord on juhuslik, sest rakse on elemente tähtsuse järjekorda seada.

 

Mugavus – siia alla kuuluvad absoluutselt kõik sündmuse komponendid, mis võivad osalejas tekitada sündmuse jooksul ebamugavustunnet, kui nendega pole kõik korras. Ja loogika on lihtne, kui Sul kingas on kivi, mis koguaeg endast märku annab ja valu teeb, siis kõik Sinu ümber toimuv on Sulle natuke teisejärguline. Nii et ärme lase neid kivikesi kinga sisse.

  • Sündmuskoha asukoht – kui kerge on kohta leida ja sinna kohale saada ning kuidas sealt päras ära saab. Arvestada tuleb ka sündmuse eripära, kui osalejad tarbivad alkoholi, siis sündmuse lõppedes peavad nad kuidagi koju saama.
  • Põhivajadused – õige temperatuuriga ruum, garderoobi olemasolu, viisakad toaletid, vastavalt sündmuse formaadile sobiv mugav mööbel. Ja seda nimekirja võib julgelt pikendada.

Söök – on üks hea ütlus, mida võib pidada üritusturunduse põhipostulaadiks „Kõigepealt leiba ja siis tsirkust“. Sest ega tühja kõhuga ei jaksa keegi „tsirkust“ vaadata, ükskõik, kui hea see ka poleks. Söök ei tohi otsa saada ja kõigi ootustega peab olema arvestatud, muidugi mõistlikkuse piires, sest ühel hetkel tuleb eelarve lagi ette. Aga te teaksite, mis sündmusel lauale pannakse, paluge alati toitlustajalt eeldegustatsiooni, sest paber kannatab kõike.

Heli, valgus ja video – olen pannud kokku kolm väga erinevat asja, aga kuna tegemist on tehnilise produktsiooni osaga, siis las nad olla koos.

  • Heli – see on üks kõige vähem hinnatud ja väärtustatud osa ürituse korraldamise juures. Hea helilahenduse põhimõtte võib lihtsate sõnadega kokku võtta nii „Kõigile peab olema kõik kuulda ja mitte kellelegi ei tohi olla liiga kõvasti“. Kui sellele korraks mõelda, siis see on praktiliselt mission impossible ja sellepärast on ka heli rida eelarves täitsa arvestatava suurusega. Valige usaldusväärne partner ja ärge väga seda eelarverida rappige, sest sündmusel võib see anda tagasilöögi.
  • Valgus on saanud sündmustel kujundust toetavaks tehniliseks lahenduseks ja see peab olema läbimõeldud. Valgusega luuakse toetavaid emotsioone ja õhkkondi.
  • Videolahenduse kasutamine eeldab natuke läbimõtlemist, milleks te seda kasutate. Videolahendus saab toetada kujunduslahendust ja sünduse teemat või võib olla ka lihtsalt info jagamiseks või ülekandepildi edastamiseks.

Meelelahutusvõimalused – see on tegelikult väga keeruline osa, sest sõltub ainult osalejatest ja nende eelistustest ootustest. Siin on nüüd korraldaja professionaalsus, kui hästi ta külaliste ootuseid tunneb. Osad külalised tahavad lihtsalt põnevust, teised taas intellektuaalset väljakutset, mõned soovivad distantsilt lihtsalt vaadata huvitavaid etteaisteid ja ei midagi muud. Paljudele on aga oluline, et meelelahutuseks oleks midagi, mida pole varem nähtud kogetud. Kõigele sellele mõeldes, on skaala väga lai.

Alkohol sündmusel on nagu kahe teraga mõõk. Ilma kuidagi enamus ei oska ennast mõnusalt tunda aga liiga palju muudab inimesed ülevoolavalt joviaalseteks ja taas pole siis hästi. Kui teil pole kutsutava rahvaga kogemust, siis kasutage järgmist valemit 5 tunnise sündmuse puhul:

  • Pokaal tervitusjoogiks
  • 2 pokaali veini sündmusel
  • 2cl brändit magus kõrvale (see on juba valikuine, et kas võtta või mitte)
  • Kange alkohol tasulisena baari

Kui olete oma sündmusel need viis osa läbi mõelnud ja ise usute, et nendega on hästi, siis on loodud hea alus selleks, et turunduslikud eesmärgid hakkavad ka tööle ning tegemist saab olema sündmusturunduse mõistes hea sündmusega.

 

Head korraldamist,

Olavi