fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Olen sündmusi korraldanud juba paarkümmend aastat ja elevus uue ürituse planeerimisel on endiselt alles, ega teisiti ei saakski.  

 20.aastat tagasi olid sündmused lihtsamakoelised ja firmade traditsioonid, ootused olid teised ning sündmuste formaadid on ka ajaga muutunud. Näiteks oli traditsiooniks pidada mitme päevaseid suvepäevasid ja populaarsed olid ka stiilipeod, kas siis nostalgia võtmes või muinasjutu teemas. Vabaõhusündmustel tahtsid töötajad pigem ise millegi vahvaga laval välja tulla ja sportlikes mängudes võistelda.

Nüüdsel ajal on aga enamasti eelistatud tegevused vabaõhusündmustel kaunite kunstide töötoad või eriliste oskustega persoon vestmas juttu ning alati on oodatud ideekavva ka see „miski“, mida pole varasemalt veel nähtud.

Pidulikel sündmustel enam ei soovita niivõrd seltskondlikke mänge, vaid rohkem näha artistide uudseid kavu, interaktiivseid tegevusi, nautida maitseüllatusi ning kõrvaltegevusteks erilisi lahendusi (näiteks tavalise fotoseina ees pildistamise asemel hoopis tagurpiditoas saab pilti teha)

Ajaga on üha paremaks läinud nii valgus- kui ka videotehnilised võimalused. Neid variante, kuidas ruum või etteaste laval teha atraktiivsemaks on palju. Samuti korralduslikust aspektist vaadatuna on selle ajaga mitmeid samme edasi mindud. Artistidel on omad mänedžerid, kes seisavad nende hea käekäigu eest. Staaridel on oma leheküljed, kus saab korraldaja hõlpsasti kogu info artisti kohta kätte (alati artistide agendid ei saada näiteks uut videomaterjali agentuuri meilile). On tulnud juurde ka ägedaid loomingulisi koosseise, kes lavastavad sündmuse põhiselt etteaste. Kõik kokkulepped saab sõlmida meili teel, ega pea faksi või kirjaposti enam ammu kasutama, mida praktiseeriti paarkümmend aastat tagasi.

Teisalt aga nüüd need kaks aastat on meile näidanud, et sündmusi saab ka virtuaalselt külastada. Personaliga sündmuse puhul see ei täida küll 100% oma eesmärki, kuid on siiski infovahetuse võimalus ja väike lootuskiir, et kõik on ju hästi ning peagi saame kontaktsel sündmusel kokku. Olen tänulik, et see aeg näitas, kuidas on võimalik ka teisiti asjale läheneda.

Mida aeg edasi, seda kompaktsemaks on sündmused muutunud, mis peamine, sõnastatakse täpsemalt sündmuse eesmärk. Saadakse aru, et sündmus on vahend eesmärgi saavutamiseks. Kliendi ootused agentuuridele on kõrgenenud, mis on muidugi hea märk. Seega omakorda ajaga on sündmust planeerides agentuuride kaasatus kasvanud. Kliendid on aru saanud, et aeg, mis nad ise korraldades panustavad on suurem. Samuti on aru saadud, et ilma agentuuri abita sündmust korraldades peab mitmeid artiste ja koosseise enne uurima, kas on ikka kvaliteet seal taga, rääkimata ideekontseptsioonist kuni lavastatud sündmuse stsenaariumini välja. Saadakse aru, et kõik need agentuuri teadmised, kogemused, kreatiivsus ning vilumus st. professionaalne projektijuhtimine on igapäevaselt tegeleva professionaalse agentuuri spetsilisti (de) töö. Meie agentuur on hoidnud kvaliteeti ja on korraldanud häid sündmusi juba 21.aastat.

Mis ei ole ajas muutunud ja mis jääb, on vajadus tajuda sündmust läbi kõigi viie meele. Inimeste suhtlus silmast silma mõnusas õhkkonnas, süüa maitsvaid toite, kuulata head muusikat ja näha efektseid etteasteid. Kui kõik need mainitud komponendid on sätitud sobivasse rütmi ja aega ning piisava üllatusdoosiga serveeritud, siis see ongi õnnestunud sündmuse võti.

Päikeselist korraldamist,

Anne-Ly Ridal