fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

              WOW Events pikaaegne projektijuht Anne-Ly Ridal armastab reisida ja kogeda erinevaid kultuure. Oktoobris viisid reisiplaanid teda Dubaisse ja kuna seal on just praegu toimumas selle aasta suursündmus EXPO2020, siis ürituste korraldajana polnud mõeldavgi mitte seda külastada inspiratsiooni saamiseks.

Kust veel kui mitte maailmanäituselt koguda ideid ja emotsioone, mida oma töös kasutada? Kuna meie ajakava oli tihe, siis Expole saime pühendada ühe õhtupooliku. Kuid just õhtuvalguses tulid esile hoonete võlud, mis oli lahendatud erilise arhitektuuri, tulede disaini ja mappingutega. Emotsioonid on siiani ülevad, kui vaatan tehtud videoklippe erinevate maade paviljonidest ja sealsetest ulmelistest mappingutest. Tegemist olevat kõigi aegade suurima riikide arvuga maailmanäitusega, kus osaleb 192 riiki.

Maailmanäituse kandvaks ideeks on Connecting minds, creating the future“ ehk et koos tegutsedes suudame luua parema maailma. Selle kolm alateemat on võimalused, mobiilsus ning jätkusuutlikkus läbi keskkonnahoiu. Ligi 5-hektarilisel alal on paljude riikide paviljonid, kus igaüks on lahendanud teemapüstituse omamoodi. Näiteks Eesti paviljoni ekspositsiooni juhivad kolm märksõna: digitaalne, nutikas ja jätkusuutlik.

Jõudes ala tsentrumisse, oli näha hiigelsuure kupliga hoone (kuppelekraan), kuhu näitasid sajad projektorid videopilti – ülivõimas vaatepilt, mida sai pikalt kael õieli imetletud. Loomulikult külastasime ka Eesti paviljoni, kus hea giidi juhendamisel sai terve 400 m2 maja läbi uudistatud. Kohale oli toodud ainulaadne robot-baarmen Yanu,  Click&Grow taimi, erinevad nutikaid infotahvleid jne. Paviljoni teisel korrusel on Tallinki ärilounge, ventilatsiooniseadmete tootja ETS Nord, Nortali konverentsikeskus, HARNO, Standardi ja Kuubis arhitektide koostöös valminud uuenduslik tuleviku nutiklassi mudel ning ettevõtete äriekspositsioonid jpt. Interjöör on stiilselt kujundatud ja eriti meeldis mulle meie maja puhul, et välja olid toodud konkreetsed tooted ja äriettevõtted oma tutvustustega, mitte etendus-mapping, nagu mitmetes teistes paviljonides. Kokku on väidetavalt esindatud üle 40 Eesti ettevõtte ja organisatsiooni.

Jalutasime veel mitmete riikide paviljonides. Kuidas küll kõik pingutavad oma maa erilisuse välja toomisel! On see siis installatsioon, etendus või lausa kliima ja maastiku tekitamine ruumis. Näiteks Šveitsi majja sisenedes liigud mööda kaldes teed kõrgemale, justkui mäkke, ning ümberringi on udu, niiskus ja jahedus, nagu on ka selle riigi mägine kliima.

Venemaa majas oli tõeline installatsioonide pillerkaar, kus olid rääkivad seinad, suur inimese aju konstruktsioon, millele oli teostatud mapping heliga jne. Iga riigi maja oli eriline ning väga värskendav ja raputav oli kogeda kõike seda  meeletust.

Lisaks toredale näitusepäevale saime nautida veel kosutavat päikest, merd ja maitsvad toite. Kui kellelgi peaks tekkima võimalus Dubaid külastada just nüüd, siis kindlasti ka Expolt läbi käia, sest sellist rahvaste paabelit ja inspiratsiooni saab harva kogeda.