fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Aknast välja vaadates pole veel mingit tunnet, et peaks üldse mõtlema jõuludele ja jõulupeole. Ometi siiski oleks viimane aeg teha otsus, kas pidu korraldada jõulupeona aasta lõpus või aastaalguse peona uue aasta esimestel kuudel.

Kohtusime mingi aeg tagasi ühe soome üritusturundusagentuuriga ja arutasime omavahel kultuurilisi erinevusi ürituste korraldamises. Üks suuremaid erinevusi tuli välja just jõulupidude korraldamises. Nimelt on Soomes tavaks, et firma jõulupeod korraldatakse vahemikus oktoober november. Detsember jäetakse inimestele perekondlike jõuluürituste jaoks. Firma jõulupidu peab detsembris Soomes ainult üritusturundusagentuur, kelle jaoks on siis see hooaeg praktiliselt läbi.

Eestis on hakanud osad ettevõtted kasutama juba sama lähenemist, et novembris tehakse juba ka jõulupidusid. See pole veel valdav trend aga suund sinna poole vaikselt juba on.

Suurem trend aga on juba natuke aega jaanuaris ja isegi veebruaris aastaalguse peo korraldamine.

Aastaid tagasi sai väita, et jaanuaris on jõulupidu korraldada odavam. Täna seda enam väita ei saa, sest enamus teenusepakkujad küsivad jaanuaris detsembriga sarnast hinda.

Miks korraldada pidu detsembris:

  • Ikkagi jõulukuu ja siis just peabki jõulupidu korraldama

Miks võiks korraldada jõulupidu aasta alguses:

  • Kuna trend pole veel väga levinud, siis on rohkem kohti ja artiste saadaval
  • Perekondlikud jõulukohustused ei sega pidu nautimast. Osalus on suurem ja jõulustress ei sega.
  • Seda harrast jõulumeeleolu enam nii väga pole, siis saab jõulupeol ka firma aasta mõnusamalt kokku tõmmata. Ei ole numbritest ja eesmärkidest rääkimine kuuse kõrval enam nii imelik.
  • Aasta alguses on kindlasti ka muude huvitavate ürituste konkurents hoopis väiksem.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et tasub väga julgelt kaaluda jõulupeo korraldamist aasta alguses nimetades seda KICK OFFiks või aastaalguse peoks

Kui järgmise sündmuse mõte on paigas ja tekkis tunne, et võiksid ka meie ideid kuulata, siis kirjuta meile info@wowevents.eu Tuleme meelsasti kohal, et  Sinuga oma mõtteid ja ideid jagada ning aidata see õige aeg leida sündmusele.