fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Minu nimi on Esko ja olen juba aastaid eest vedanud tantsuansamblit Sleepwalkers. Kogu järgnev jutt on ühe tantsuansambli vaatevinklist kirjutatud. Kui tellite peole mõne staarbändi, siis nende nõudmised ühele peole on ilmselt pikemad kui kogu järgnev kirjutis.

Millist bändi meie peole on vaja?

Esimese asjana peaks enda ajoks selgeks tegema ürituse formaadi. Tantsubänd ei sobi esinema peole, kus soovitakse muusikat vaid taustaks. Samuti pole keelpillikvartettist kasu seal, kus külalistel jalad sügelevad tantsu järele.

Kui siiski on vaja tantsubändi tuleb arvestada sellega, et igal bändil on oma stiil. Mõni on rokilikum ja teine rahvaliku muusika valikuga. Päris igale maitsele sobivat tantsuansamblit on väga raske leida. Aga mitte võimatu. Uurige internetist videosid ja külastage bändide kodulehti. Sealt saate kindlasti aimu mida ja kuidas üks tantsubänd teeb.

Millist infot bändile hinnapäringu juures jagada?

 1. Mis kuupäeval on pidu plaanis?
  Kõige pealt saab ansambel vaadata oma kalendrisse ja öelda kas nad üldse soovitud kuupäeval on vabad. Kuupäevast sõltub väga palju ka bändi hinna juures. Näiteks Jaanipäeval ja Jõululaupäeval on ansamblite honorarid suuremad kui muudel päevadel. See tuleneb lihtsalt selleks, et nendel päevadel töötamine vajab suuremat rahalist motivatsiooni.
  Kindlasti tuleks vältida ansambleid, kes on nõus oma kollektiivi “poolitama”, et saaks ühel päeval mitmel peol esineda.
 2. Kus kohas pidu plaanis on?
  Peo asukoht on oluline logistilistel põhjustel. Bändil võib eelneval või järgneval päeval olla juba esinemine broneeritud ja ühest peokohast teise sõit võib võtta väga palju aega. Näiteks Saaremaalt Narva sõit võtab mitme tööpäeva jagu aega.
 3. Orienteeruv külaliste arv peol?
  Helitehnika suuruses on väga suus vahe kui esinetakse 50 inimesele või 200 inimesele. Inimkeha on kõige suurem helide neelaja ja suurem rahva hulk vajab ka rohkem helitehnilist võimsust.

Mida sisaldab bändi hinnapakkumine?

Enamasti on bändide pakkumised üldsõnalised ja suhteliselt lühikesed. Aga rohkem infot võiks neilt siiski enne kokkulepete sõlmimist küsida. Mõned kiired küsimused, mida mina bändi käest küsiksin.

 1. Kas hinna sees on helitehnika ja mis kvaliteediga see on?
  Kui ansambel pakub üritusele kogu helitehnilist teenust, siis tuleks uurida ka üllatus- ja teiste esinajate helindamise kohta. Enamasti saab sellega hakkama aga ka see on bändi meestele lisatöö.
 2. Kas hinna sees on lava valgustus?
  Ka kas väikest meremiini võib olla valgustus ja see on parem kui mitte midagi aga professionaalsetel bändidel on ka profi tasemele lähenev valgustehniline lahendus. Õige pidu läheb ikka käima siis, kui saalis tuled hämarad ja bänd sähvivate tulede valgel oma kava esitama hakkab.
 3. Kui pikka esinemist bänd pakub?
  Paljudel tänapäeva tantsubändidel on esinemise pikkuseks maksimaalselt 120 minutit. Kui see teile sobib, siis on kõik OK. Aga kas on võimalus, et peo edenedes läheb esinemine pikemaks?
 4. Kas on olemas taustamuusika selleks ajaks, kui peol otseselt midagi ei toimu?
 5. Kas on olemas mikrofon õhtujuhile ja kõnede jaoks?
 6. Kas pakkumine sisaldab transpordikulusid või tuleb need eraldi juurde maksta?

Mida bänd peokohas ootab?

Ega ühel normaalsel bändil palju nõudmisi ei ole. Kindlasti ootab iga bänd, et nende peokohta saabudes on lava valmis ja muud esinejad, ega lilleseadjad pole seda hõivanud. Ansambli tehnika on pakitud suurtesse ja väiksematesse kohvritesse. Nende ladustamiseks võiks lava läheduses mingi koht olla. Kindlasti oleks igale bändile vaja omaette ruumi puhkuseks ja riiete vahetuseks. Samuti soovib iga ansambel, et neile peo jooksul ka kehakinnitust pakutakse. Ühe tantsuansambli töö on füüsiline ja selle tegemiseks kulub palju energiat. Vesi võiks aga bändi jaoks kogu aeg olemas olla.

Kokkuvõtteks

Ärge tellige omale peole tantsuansamblit usia-päisa. Arutaga paari meili abil kõik detailid läbi. Ükski küsimus pole liiga loll, et see küsimata jätta. Mitte midagi ei saa eeldada. Nii väldite arusaamatusi peo päeval ja saate omale unistuste peo.

PS: Kui pidu on plaanis kauem pidada, siis mõelge ka sellele mis saab siis kui bänd oma asju pakkima hakkab. Paljud bändid pakuvad teenust, kus helitehnika jäetakse veel mõneks ajaks üles.

Esko Tepper

https://www.sleepwalkers.ee

 Loe lisaks ka teisi soovitusi:

Kuidas valida peole õhtujuhti