fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

“Aeg on inimese väärtuslikem varandus. Kui sul ei ole midagi öelda, siis ära raiska enda ja ennekõike teiste aega” Fred Jüssi

Millal peaks sündmus aset leidma, kas nädala keskel või nädalavahetusel, kas päevasel või õhtusel ajal? Need on need küsimused, mida sündmust planeerides endilt küsime. Eks sündmuse õige ajastus on samuti üheks suure osaluse võtmeks.

Tihti kliendilt briifi võttes arutleme õige kuupäeva valiku üle.

Kui on tegemist ärikliendi sündmusega, siis on mõistlik valida nädala sisene päev, soovitavalt nädala teine pool ja ideaaliks on kujunenud neljapäevane päev. Olen soovitanud klientidel uurida oma tegevusvaldkonnast tulenevalt toimuvaid messi jm. sündmuste aegu, et ei kattuks nende sündmuse plaanitava ajaga. Kliendisündmuste aja valikul on oluline, et ei langeks sündmuse aeg nädalavahetuse peale, mil on inimesel isiklik aeg. Neljapäev sobib ka välisklientidele paremini, siis jääb sündmuselt tagasisõit reede peale ja nädalavahetus vabaks. Lõpuks kõigile olulistele inimestele peab aeg sobima.

Ettevõtte oma töötajate sündmuse aja valikul tuleb arvestada töö spetsiifikast tulenevate iseärasustega.

Lisaks sõltub aja valik sündmuse formaadist, kas on peredega või ainult töötajatele suunatud sündmus. Kui on tegemist ainult töötajatele suunatus sündmusega, siis kogemus näitab, et toimib samuti nädala sisene aeg ja eelistatuna reede. Nädalavahetus on tavaliselt töötajatel eraelulised sündmused ja väljasõidud, ehk isiklik aeg. Kõhkluste korral on vahel mõistlik väike küsitlus korraldada oma firmas. Mugav on kasutada Doodle.comkeskkonda.

Olulise tähtsusega on ka sündmuse kestus, kas on paaritunnine vastuvõtt või pikem koosviibimine, kus külalistele pakutakse nii põhjalikku programmi kui ka toekamat söögilauda. Kliendisündmuste puhul toimib enamalt jaolt ikka vastuvõtutüüpi ehk lühemat 2-3 tunnist formaati sündmus. Töötajatele suunatud sündmus aga neli ja enam tundi kestvusega.

Kokkuvõtteks kui Sa tahad, et inimesed tuleks sündmusele, siis “uuri maad” ja sellega lood juba soodusseisu kõige edasisele planeeringule.

Head planeerimist!

Kui järgmise sündmuse mõte on paigas ja tekkis tunne, et võiksid ka meie ideid kuulata, siis kirjuta meile info@wowevents.eu Tuleme meelsasti kohal, et  Sinuga oma mõtteid ja ideid jagada ning aidata see õige aeg leida sündmusele.