fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Anne-Ly Ridal

WOW Events OÜ projektijuht.

Kuldmuna konkursil osalemise vajalikkusest on erinevates seltskondades ikka sosistatud ja peab ausalt tunnistama, et mõnel aastal on olnud väga keeruline ennast kokku võtta, et niigi kiirete tööpäevade kõrvalt vormistada töid konkursile. Aga peale selleaastast kutset osaleda Kuldmuna üritusturunduse žüriis sain uut motivatsiooni, miks osaleda.

Kutse olla üks üheteistkümnest žüriiliikmest tuli Janek Reimali (Broadline) poolt ja toreda tunnustusena. Üllatus oli ka see, et Janek pani žürii kokku ainult naistest, kuna naiste vaist ei peta 🙂 Žürii omavaheline läbisaamine oli väga aus ja mõnus, kuigi oleme ju kõik tavaelus konkurendid ja sageli võistleme omavahel kliendi pärast.

Žüriisse olid palutud peale WOW Eventsi veel kümne üritusturundusagentuuri tegijad ehk siis Gerda Rentel (Elamusstuudio), Kadi Kaal (Hype), Mari-Liis Nõlvak (Must), Eve-Liis Arvisto (ID Production), Karin Lillemaa (Vool), Margit Nurmeots (Frank Events), Maris Altsoo (Milestone), Liis Kalvik (Jolos), Inara Laan (Event Factory) ja Eve Peeterson (Orangetime).

Saime tutvumiseks tööd mõned päevad enne žürii kogunemist ja läbi oli vaja vaadata 59 esitatud tööd viies kategoorias:

  1. Avalik üritus
  2. Produktsioon (uus kategooria)
  3. Promotsioon
  4. Sisekommunikatsiooniüritus
  5. Väliskommunikatsiooniüritus

Toon välja siinkohal mõned minu isiklikud lemmikud, millest osad said minu rõõmuks ka munadega auhinnatud.

Üritusturundus / Avaliku ürituse kategooria

See oli kategooria, kus oleks oodanud rohkem säravaid näiteid, aga sel aastal kahjuks ei olnud.

Meelde jäi siiski MELT Foorum (esitaja Dalton, Orangetime), mis tõi Kultuurikatlasse kodumaised disainerid ja tootjad ning lõi pinnase nende suhtluseks. Hindan siin ettevõtmise erilisust ja ühtse terviku loomist.

 

Üritusturundus / Produktsioon

Konkursitööst “Tallinna digitaalvaldkonna tippkohtumise produktsioon” (esitajad Carmen Catering, Vaikla Disain OÜ, Amazing Productions OÜ, Ott Kangur Disain OÜ, Velvet OÜ) ei saa üle ega ümber – see on tõeline mammutproduktsioon, mille korraldusse oli kaasatud üle 400 inimese. Tippkohtumist võib pidada Eesti suurimaks avaliku- ja erasektori koostöös produtseeritud sündmuseks.

Muusikafestival Into the Valley 2017 (esitaja Milestone Events / Radiustech Production, Jon E. Karlsson, Jesper Carlsson) oli pingutanud selle nimel, et Rummu karjääri luua kogu interjöör spetsiaalselt selle festivali jaoks. Mitte midagi ei renditud – iga lava, laud, tool ja katusealune oli loodud festivali jaoks.

Into The Valley case study from Milestone Events on Vimeo.

Siin kategoorias oli üks armas töö, mis mulle kohe meeldis. Polnud küll wow! efekti, aga ma naudin siin tervikut – detail detailis, kõik klappis ja oli väga läbimõeldud. Helmes kutsus oma jõulupeole külalised nõiduslikku metsa.

Helmes Enchanted Forest from Kuldne Muna on Vimeo.

Üritusturundus / Promotsioon

Selles kategoorias oli palju häid lahendusi Eesti 100 juubeliga seoses.

Mulle meeldis väga The Estonian Stress Buster (esitaja BBDO Berlin, Zavod BBDO) projekt, mille eesmärk oli tuua närvilised välismaalased Eesti loodusesse puhkama. Selleks loodi spetsiaalne näotuvastusprogramm, mis leidis tänavapildist üles stressitunnustega inimesed. Tulemused oli kampaanial samuti väga head – eesmärk täideti 146% ulatuses.

Žürii oli üksmeelne, et Estonian Tryouts keeletuvastusprogramm oli väga eriline töö. Maailma lennujaamadesse ehitatud boksis sai testida, kui palju kelleski on eestlast ja kutsub testijaid Eesti 100 juubelile.

Üritusturundus / Sisekommunikatsioon

Ka siin oli lemmik TransferWise “WoW – World of Wisers” (esitaja Jolos), kus neljaks päevaks loodud tegevused oli inimesi liitvad, põnevad ja ei puudunud ka heategevuslik moment.

WOW – World Of Wisers from Kuldne Muna on Vimeo.

Tõeliselt suur ja lahe projekt oli TransferWise “WoW – World of Wisers” (esitaja Jolos), mis tõi Eestisse neljaks päevaks 550 TransferWise töötajat üle maailma. Juba selle logista lahendamise eest müts maha!

Ürituse puhuks loodi hiigelsuur maakera, mis eriliselt meelde jäi ja mis esitati produktsiooni kategoorias. Selleks puhuks õmmeldi maailma suurim pall ja Guinnessi rekord sai ERMi hoovis ka ellu viidud.

WOW – World Of Wisers from Kuldne Muna on Vimeo.

WOW Events töö “Koostöövõrgustik” Maksu- ja Tolliameti suvepäevadel oli samuti Kuldmunale esitatud ja kuigi ta ühtegi muna ei saanud, olen ise sellega rahul. Samuti on rahul klient, kes suvepäevadel loodud kujundit kasutab siiani kui hea koostöö mudelit.

Koostöövõrgustik from Motograaf on Vimeo.

Meie agentuuri poolt oli sisekommunikatsioni kategoorias esitatud ka teine töö, mis pääses samuti shortlisti – “Not so simple session”.
Genius Sport Services Estonia (GSSE) juubelipeo eesmärgiks oli pakkuda töötajatele meeldejääv pidulik ja lõbus juubelisündmus meeskonda inspireerivas keskkonnas, mis oleks seotud ka ettevõtte tegevusvaldkonnaga.

Mäletan selle projekti puhul sütitavat ideekoosolekut, millest vormus ideaalne lahend sellele sihtgrupile. Projektiga tegeles minu uus kolleeg Leenu Sepa, tubli töö tema poolt.

Not so simple session from Motograaf on Vimeo.

Üritusturundus / Väliskommunikatsioon

Väliskommunikatsiooni kategoorias meeldis mulle enim NOBE Launch (esitaja Elamusstuudio). Kutse üritusele oli eriline ja seotud kenasti programmiga; töö esitus mina-vormis kõnetas. Lahe, kui lähenetakse vormistusele loominguliselt.

NOBE from Marko Koks on Vimeo.

Üritusturunduse kategoorias oli töid esitatud väga palju ja sõel oli väga tihe. Võib öelda, et meil tehakse väga head tööd. Samuti olen tänulik teistele žüriiliikmetele, sest kõigil oli eeltöö tehtud ja koostöö sujus väga hästi. Meeldiv oli kohtuda oma ala proffidega!

Mul oli ka kahju, et palju toredaid töid on jäänud sellepärast esitamata, et ürituse toimumise ajal pole selle peale mõelnud. Ise sain motivatsiooni ja inspiratsiooni jäädvustada töid edaspidi rohkem läbimõeldult ja osaleda ikka Kuldmuna festivalil.