fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Artisti raider (rider ingl.) on loetelu teenustest ja muudest tingimustest, millised on vajalikud artisti esinemiseks. Raideriga seotud kulud lisanduvad artisti töötasule ja need kannab enamasti tellija.

Ehk kui olete saanud artistilt hinnapakkumise, siis kindlasti küsige ka raiderit või tehniliste vajaduste nimekirja. Eesti keeles pole sellele head vastet leitud ja nii ongi läinud kasutusse eestindatud variant inglisekeelsest sõnast rider.

Raiderid jagunevad tavaliseks kaheks:

  • Tehniline raider (technical rider) – ehk nimekiri kõigist tehnilistest seadmetest ja muudest tehnilistest tingimustest, mis on vajalikud artisti esinemiseks.
  • Muud tingimused (hospitality rider ) kasutatakse ka nimetust „tagala raider“ – siia alla kuuluvad näiteks artisti riietusruumile esitatavad tingimused, toitlustus, turvalisus jne.

Kui nüüd mõelda, et see on suurte artistide teema, siis ehk vormistatud raider on tõesti suurematel ja erilisemate tehniliste nõudmistega artistidel. Aga omad tehnilised ootused on kõigil artistidel.

Näide 1

Teie üritusele on tulemas esinema tantsutrupp, siis minimaalselt on neil vaja järgmist:

  1. Neil on vaja oma esinemise muusika mingist seadmest maha mängida. Korraldaja peab teadma, kas muusika tuuakse mälupulgal, plaadil või on see vaja kuskil varem alla laadida. Ja seda peab saama ka üritusel esitada ning keegi peab muusika sisse lülitama.
  2. Tantsutrupp esitab tavaliselt ka ootused vajaliku suurusega alale, et nad mahuksid esinema.
  3. Neil on kindlasti vaja vahetada riideid ja ilmselt ka tegeleda meigiga. Ehk selleks peavad olema tingimused.
  4. Söök jook on kokkuleppimise küsimus.

Näide 2

Kui teie konverentsile tuleb esineja, kes teeb esitluse, siis tema esinemiseks peaksite minimaalselt teadma järgmist:

  1. Millal saate slaidid?
  2. Millist mikrofoni ta eelistab? Peamikrofon, käsimikrofon või hoopis statiivil mikrofon.
  3. Kuidas toimub slaidide esitamine? Kelle arvutist või kuskilt kesksest seadmest?

Kui aga esinema tuleb ansambel, kus on mitu pillimeest. Siis nimekiri ainult tehnilistest ootustest on julgelt 1-2 lehekülge. Ja tehniliste ootuste nimekiri võib eelarvest võtta sama suure osa, kui artisti esinemistasu.

 

Ehk küsige ise alati artistilt, et ta saadaks teile oma tehnilised ootused või raideri. Samuti saame meie abiks olla tehnilise lahenduse sättimisega, lihtsalt kirjuta info@wowevents.eu ja hakkame asja ajama.

Samalt teemal Mis on esineja tehniline raider?

Leidsin Wikipediast ühe artikli raideritest. Seal on ka huvitavaid näiteid maailma tasemega artistide ootustest.