fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Kõik muuseumisse seiklema!

No on ikka vahva meie äpimaailm, aina tuleb juurde nutikaid lahendusi. Üks ütlemata äge äpp on NUMU*, mida sai ka ise katsetatud ning olen väga rõõmus selle kogemuse üle.

Tõuke keset suve muuseumi kondama minekuks sai ikka vihmane ilmake. Mis saab olla toredam, kui jalutada ja uudistada ning kuulda ajaloost lugusid ja seeläbi vaadelda eksponaate juba põhjalikuma pilguga.

Sai võetud ette käik Tallinna Linnamuuseumi suurtükitorn Kiek in de Kök’i. Valisin NUMU äpist välja vastava Bastionikäikude ja Raidkivimuuseumi audiogiidi. Vajutades kaardil olevale esimesele numbrile, hakkas minuga rääkima giid ja teekond võis alata.

Nähes neid muuseumi külastajad, kes ei kasutanud nutikat lahendust, käies hoogsal sammul, pilku pööramata mitmelegi eksponaadile, jäid minu meelest ikka paljust põnevast infost ilma. Aga eks see ole harjutamise asi, see digitaalne nutikas abimees.

Istudes peale mõnusat ajaloolist jalutuskäiku Neitsitorni kohvikus, tuli mõte juba mõnes järgmises muuseumis seiklusmäng läbi teha. Eks siis kuulete sellest kogemusest ka peagi

http://augmentedtours.eu/et

 

* NUMU nutimuuseum

NUMU koondab kokku Eesti muuseumide digitaalse sisu. Siit leiab arendavaid seiklusi lastele ja täiskasvanutele, samuti klassikalisi audiogiide, digistende ja muud põnevat, millega muuseumid oma väljapanekuid on rikastanud.