fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Üritused Eestis ei ole piisavalt turvalised. Sellise väitega tuli välja Siseministeeriumi kantsler Leif Kalev oma artiklis, mis ilmus täna Postimehes.
Ilmselgelt on selline teema võetud ülesse seoses Bostoni maratonil toimunud pommiplahvatusega.
Kogu Leif Kalevi arutelu turvalisuse üle on küll fookusega spordiüritustel aga samas vihjatakse seal ka üldisemalt üritustele. Kui vaadata turvalisust avalike ürituste korraldamise poolelt, siis mina küll ei näe, et turvalisusega kehvasti oleks.

Avaliku ürituse korraldamise eeskirja paneb paika iga kohalik omavalitsus ise. Kui vaadata Tallinna seatud nõudeid, siis siin polegi võimalik midagi allahindlusega teha. Esiteks on vaja täita loa taotlus aj sina juurde järgmised dokumendid:

1. Sisu iseloomustus
2. Asukohaplaan
3. Mõõtkava asendiplaan
4. Reklaami eksponeerimise korral näidised
5. Turvaplaan ja turvaasendiplaan, kui üritusega kaasneb turvarisk
6. Transpordiametiga kooskõlastatud liikluse ümberkorraldamise plaan, kui selleks on vajadus
7. Parkimisskeem
8. Avaliku ürituse sisekorra eeskirjad

Kui on tegemist avaliku üritusega, kuhu on oodata palju rahvast, siis on tegemist turvariskiga üritusega ning ja kõikide nende lisadokumentide nõudmine on täiesti põhjendatud.
Viiendana on kirjas lisadokumentidest turvaplaan ja turvaasendiplaan. Need on sellised dokumendid, mida inimene ise niisama kahjuks teha ei oskagi ja need plaanid koostavad turvaspetsialistid, hinnates vastavalt planeeritavale inimeste arvule kõikvõimalikke turvariske.

Korraldades 2007 aastal peale Pronksiööd Euroopa Päeva Tammsaare pargis, sai tunda väga lähedalt riskide hindamist avalike ürituste korralduse juures. Ja siis otsustati, et õigel päeva, ehk Mai alguses üritust ei korraldata vaid üritus toimub Mai lõpus. See oli kaalutletud ja riske hindav otsus, mis tagas külastajatele turvalise sündmuse külastust.

Ehk julgen väita, et üritused on turvalised, kui neid korraldavad professionaalid ja samas olen kindlasti nõus ütlusega, et ka tänaval kõndides võib telliskivi pähe kukkuda.

Turvalisust soovides

Olavi Ruhno

Leif Kalevi Artiklit Postimehest saate lugeda täies mahus siit http://www.postimees.ee/1213448/kalev-ohutuse-tagamine-spordiuritustel-tuleb-luubi-alla-votta

Tallinnas avaliku ürituse loa taotlemise info http://www.tallinn.ee/est/Teenus-Avaliku-urituse-luba

Kasutaja Virgo Jaani ajaveeb