fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Kohe on täitumas kaks aastat sellest, kui vahelduva eduga oleme pidanud tegema kaugtööd ja harjumuspärased isiklikud kontaktid kolleegidega on väga piiratud. Selle tulemuseks on muutunud töökultuur ja mitte positiivses suunas ning tugeva hoobi on saanud meeskonna ühtsus. Kõige selle keskel tekib põhjendatud küsimus, et kuidas kõige selle keskel säilitada meeskonna ühtsus ning edukas töökultuur, kui otseses mõttes küünarnuki tunne on puudu.

Kerge on tekkima mõtteviis, et kui korraliku ühist pidu korraldada ei saa, siis ei tee üldse. Mõelge teise nurga alt – kui ettevõtte autol on käes hoolduse aeg, siis see auto sinna hooldusesse ka viiakse mis viisil iganes, sest muidu garantii ei kehti, siis kindlustus hakkab pahurdama jne jne ehk lõppkokkuvõttes hakkame kaotama hoopis raha, kui me autoga hooldusess ei lähe. Ja rahaga me ju hindame ettevõtluses kõike.

Ega inimestega pole kuidagi teisiti. Kui me nendega ei tegele, siis kaob kontakt ettevõttega, efektiivsus väheneb, sünergiat ei teki ehk 1+1 ei võrdugi enam kolm või rohkem vaid ei võrdu varsti üldse midagi. Ja jälle hakkab ettevõte kaotama raha. Ehk ka inimestega tuleb tegeleda.

Jagan mõned lihtsad mõtted, kuidas ka keset kaugtööd säilitada kontakti oma meeskonnaga ja läbi selle hoida meeskonna töövõimet ja ka raha.

Kellel soov, võib korraks põige ka teooriasse ja lugeda vahele postitust “Kellele sobib kaugtöö ja kellele mitte”

Alustuseks – oluline on regulaarsus ja järjepidevus, siis meeskond teab mida oodata ja alati on parem valida 2h kontaktüritus kui 2h virtuaalüritus.

Neli punkti, mis meeskonna hoidmise üritusel peavad olema kindlasti täidetud:

 1. Ühine huvitav tegevus – ärge pressiga peale meeskonnatreeningut kohe esimesel korral, huvitav peab olema ja nalja peab saama.
 2. Mingi meelelahutus või huvitav inimene rääkima – esinema.
 3. Süüa peab saama.
 4. Kõigi saabumine peab olema mugav või vähemalt ei tohi olla väga ebamugav, sest siis inimesi tuleb vähem.

 

Sündmused, mida saab ja tuleb korraldada:

 • Vastavalt aastaajale, tehke midagi koos, mida saab teha kontorist väljas. Ja et mõtted paremini lendama hakkaksid, pange korraldama inimesed, kes pole varem neid üritusi korraldanud. Ja loomulikult võimaldage selleks ka eelarve
  • Talvel saab kelgutada, käia koos suusatamas, läbi viia fotosessioone … Mõelge sinna juurde meelelahutus ja väike amps ka.
  • Kevadel on asjakohane linnuvaatlus ja kõik looduse ärkamisega seonduv
  • Suvel ilmselt ideid pakkuma ei pea, võimalusi on piiramatult
  • Sügisel minge koos seenele või võtke ette ühine matkarada
  • Aastaringselt võib minna laternamatkale
 • Ettevõttega seotud tähtpäevad – see on hea põhjus midagi korraldada ja sellest ei saa kohe kuidagi kõrvale viilida

Ärge arvutage üritusel kulu inimese kohta, praegu pole see aeg. Arvutage parem mis on kulu siis, kui te inimese kaotate või tema töövõime väheneb. Inimesi tuleb praegu väga hoida, sest häid inimesi on väga raske leida.

Mõnusat korraldamist!