fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Mitmed väärikad ettevõtted tähistavad igal aasta oma juubelit. Nii on märkimisväärne hulk ettevõtteid küsimuse ees – kas ja kellele korraldada pidu?

Kui ettevõtte sünnipäeva tähistamine juba on jutuks tulnud, siis peaks endalt kõigepealt küsima – mis on selle ürituse eesmärk? Pidu on alati tore, kuid vaid läbimõeldud kontseptsiooniga on võimalik jõuda läbi peo (loe: üritusturunduse) nii klientide kui töötajate südamesse. Tahaks ju ikka, et aastaid ja pidusid veel palju lisanduks!

Iga üritus on ettevõttele võimalus näidata, et tegemist on eduka ja edasipürgiva organisatsiooniga, kes hindab oma kliente ja koostööpartnereid. Kindlasti ei pea rahvast sünnipäevapeole kokku kutsuma igal  aastal, kuid iga lisandunud viies tegutsemisaasta on väärt tähistamist küll. Kõik tahavad teha koostööd edukatega! Juubel on ka hea võimalus rääkida ettevõtte ajaloost, omanikest ja saavutustest.

Arveid vahetavad firmad, aga asju ajavad inimesed. Ettevõtlus seisab klientide peal ja juubelipidu korraldades mõtle sellele, kuidas kliente lähendada enda võtmetöötajatega.

Edukas firmaüritus garanteerib teile ka tulevikus  tööd ja need kontaktid on tulnud läbi teise formaadi kui tavaliselt. Kui argipäeval ollakse ühenduses e-mailide ja digikanalite kaudu, siis kipub päriselu kontakt kaduma. Ürituse üks eesmärke võikski olla ametliku tasandi viimine isiklikuni ja juubeli korraldamine on siin ideaalne vahend. Nii saavad firma töötajad ja kliendid viia suhtluse teisele tasemele. Kui inimesed saavad hästi läbi, siis liiguvad ka arved.

Millal on hea aeg juubelipeoks?

Sageli ei ole ettevõtte asutajatele endalegi selge, mis on see täpne päev, millal firma sündis. Kas see oli päev, mil sündis idee, või päev, kui juriidiline keha sai asutatud? Tegelikult pole sellel mingit tähtsust. Vali ettevõtte sünniaastal endale sobiv päev ja anna sellest külalistele varakult teada “save the date” kirjaga. Küll siis hiljem jõuab kohta ja teemat täpsustada.

Arvestama peaks ka sellega, et mida pikemalt juubelipidu ette planeerida, seda suuremad võimalused on valida peokohta, esinejaid ja toitlustust ning kutsututel enda graafikut planeerida.

Järgmine küsimus – kelle jaoks pidu korraldada? 

Peo tähtsaim osa on muidugi külalised ja kava koostades tuleks mõelda, mida osalevad inimesed sellest saavad ja kuidas sellest ettevõttele kasu on. Kutsutute seas võib olla nii nimekaid kliente kui endisi töötajaid, kellele lugupidamist avaldada. Seltskonna suurusest sõltub ka asukoht.

Lisaks klientidele ja oma töötajatele näeb hea tava ette, et ka ettevõtte kõige kõrgemad omanikud on kohal, seda eriti rahvusvahelistes ettevõtetes. Mida kõrgem omanik peol viibib, seda suurem on ürituse kaalukus ja seda kõrgemalt kutsutud koosviibimist hindavad. Suur pealik on kohal – see näitab, et ta hoolib sellest piirkonnast, mis on märk klientidele ja töötajatele. Nimekad külalised toovad kohale ka meedia, kes samuti otsivad pidevalt uudiseid enda veergudele.

Meedia on teema, mille kutsumisele enda peole 90% ettevõtteid pole mõelnud. Kindlasti aga ei tasu unustada saatmast meediale kutset-vihjet, sest ettevõttele olulist verstaposti ei tasuks ainult endale teadmiseks jätta. Näiteks Äripäeval on lausa eraldi eriväljaanne juubelit pidavatest ettevõtetest, kuhu ikka tasuks sattuda. Võib ju küsida, et mida see meile annab, kui kuskil on artiklike, aga see on oluline näitaja klientide jaoks, kui olla õige uudisega õiges väljaandes. See tõstab usaldatavust.

 Millest sõltub kordaläinud juubelipidu?

Juubelipeo kava ja tegevused toetuvad seatud eesmärgile, mis enne ürituse planeerimist paika on pandud. Tegevused peavad olema aga külalistele huvitavad ja vastvõtjatele mugavad.

Peo käigus peavad oma töötajad saama kutsutud külalistega suhelda, muidu ei täida pidu enda eesmärki ja selle võib lugeda läbikukkunuks, ükskõik kui äge see ka oli. Siin saab targalt toimetades suhtlust erinevate vahenditega ergutada. Kui laval on põhiprogramm, siis looge peole ka kõrvaltegevusi, et inimestel oleks võimalik suhelda. On see siis Fotoboks või ühismaalimine, need on töövahendid, mida kasutada vastavalt peo spetsiifikale.

Ettevõtte peol on tavaks, et oma töötajate jaoks on see osa tööst ning juubelikülaliste vastuvõtmine ja suhtlus nendega on selleks õhtuks meeldiv kohustus. Töötajad on kursis ka õhtu kavaga, et nad tunneksid end kindlatena ja saaksid samuti õhtut nautida.

Soovitan enne suuremat pidu teha meeskonnale small talk´i koolitus, kuidas üritusel käituda ja panna külalised end hästi tundma.

Millest alustada juubelipeo korraldamist?

  1. Otsusta ära, et juubel toimub.
  2. Pane paika toimumise aeg
  3. Pöördu üritusturundusagentuuri poole, keda usaldad.
  4. Sõlmi agentuuriga leping vastastikuse eduka koostöö nimel.

Kui eeltööd on aegsasti ja läbimõeldult tehtud, siis ongi aeg nautida pidu ja suhtlust!

Loe ka lisaks:
Ettevõtte juubeli kliendid – kas taas üks peavalu või vähe kasutatud võimalus?

Kui ka teie ettevõttel on juubel tulemas ja tekkis tunne, et võiksid ka meie ideid kuulata, siis kirjuta meile info@wowevents.eu Tuleme meelsasti kohal, et  Sinuga oma mõtteid ja ideid jagada ning aidata see õige aeg leida sündmusele.