fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee
Vaatasin natuke ringi erinevates maailma üritusturunduse blogides, et uurida, milliseid trende selle ürituste korraldajate jaoks just algava aasta jaoks ennustatakse. Allikaid on erinevaid, aga jutt on enam vähem kõigil sama, ehk klient soovib aina targemat lähenemist ja partnerluses on tulevik, mitte konkurssides. Toon siia ka mõned trendid lahti kirjutatuna välja.
  1. Üritus muutub aina rohkem vahendiks, millegi saavutamiseks. On selleks siis uued kogemused ja teadmised või siis muud korraldaja eesmärgid. Oleme sellel teemal kirjutanud ka ühe artikli. Visake pilk peale. Oleme siin blogis sellest ka varem kirjutanud Ära raiska raha oma firma kliendiüritust korraldades ja ka siin Kuidas üritusturundus su eesmärgid täidab?
  2. Prügimajandus, taaskasutus, jätkusuutlikkus, säästlikkus ja kõik need muud sõnad, mis seda trendi iseloomustavad. Ürituse korraldaja ülesanne ei ole juba ammu enam ainult vaadata, kas on olemas prügikastid ja et prügi saaks peale üritust koristatud. Roheline mõtlemine on täna teema!
  3. Rohkem koostööd ja inimeste kaasamist inspireerimist, vähem presentatsioone. Selle iseloomustamiseks sobib hästi ütlus, „there is no business like show business“. Üritusturundus on tohutu kastist välja võimalustega töövahend ja kes neid vahendeid ei valda on vales äris. Kõik positiivseid emotsioone mitte tekitavad esinejad on OUT. Olgu selleks siis kivinäoga esinev tantsuansambel või oma märkmetest maha lugev konverentsi peaesineja.
  4. Suhtlemine ja võrgustamine. Üritustel oodatakse aina enam inimesi teineteisele lähendavaid tegevusi. Ja siin ei mõelda eelmise sajandi pulmamänge vaid kõike seda, mis paneb inimesed omavahel suhtlema, tekitab uusi tutvusi, tugevdab olemasolevaid. Ka sellest võib meie lehelt juurde lugeda Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi kliendiüritusel? ja siin Small-talk koolitusest Kanal 2 otsestuudios
  5. Ürituse strateegiliste planeerijate esile tõus. See on selgelt seotud esimese punktiga. Ehk on tehnilised projektijuhid, kes teevad ära, mis palutakse teha ja siis on strateegid, kes panevad paika vahendid, millega saavutatakse üritusele seatud eesmärk. Strateeg võib ka öelda, et üritus ei olegi parim vahend teie eesmärgi saavutamiseks.
Viimane on minu lemmik punkt, sest üritus on vahend millegi saavutamiseks ja kõik ürituse sees ja ümber on vaja targalt planeerida. Rõõmsat strateegiliste sihtide seadmist ja planeerimist, Olavi Ruhno