fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Meie praeguse eriolukorra järgsel ajal, tehakse endisel palju virtuaalüritusi-hübriidüritusi, kuidas me iganes neid siis ka ei nimetaks. Meie jääme praegu virtuaalürituse nime juurde.

Tegemist pole mitte mingi uue leiutisega, sest sellises formaadis üritusi on tehtud juba ajast, kui internet leiutati. Eestis on aastaid käinud arutelu teemal, kas konverentsile peaks tegema ülekande ka veebis või mitte. Tegemist tegelikult täitsa sama asjaga, kuigi palju lihtsama lahendusega.

Kui me seame virtuaalürituse kasuks otsustamisel, et võimalikult vähe inimesi puutuks omavahel kokku ja inimest geograafiline kaugus ei tohiks segada üritusel osalemast, siis on virtuaalüritus just õige formaat.

Esimese selgitusena võiks öelda, et Virtuaalüritus = teleülekanne. Ehk sellises formaadis ürituseks valmistudes peate te väga täpselt teadma, kui pikalt teil mingi tegevus aega võtab. Kogu ürituse õnnestumise aluseks on täpselt kirjutatud skript. Kõik tegevused on lahti kirjutatud minutilise või isegi sekundilise täpsusega, nagu ka tavalisel üritusel, aga lihtsalt selle arvestusega, et ühtegi sõnavõtjat ei tule saalist vaid kõik on kuskil videosilla otsas, kas Skypes, Zoomis või mis iganes kanalis. Ja see minuti täpsusega kava peab pidama.

Tundub tegelikult, et polegi ju midagi ja ega polegi midagi hullu. Tehnilisele meeskonnale seab lati kõrgele publiku harjunud ootused. Nimelt kõik on harjunud televiisorist vaatama veatuid ülekandeid erinevate lülitustega siia ja sinna ning seda oodatakse ka virtuaalürituse ülekandelt.

Mis teeb virtuaalürituse unikaalseks, on tohutu pildi -ja videomaterjal, mis sellest üritusest järgi jääb ja vajadus ka toota ette erinevaid klippe ürituse ilmestamiseks. Kõik see materjal on väga hea mälestus järelfilmiks ning emotsioonide taas käivitamiseks.

Kokkuvõtteks. Virtuaalüritus on väga mõnus vahend ürituse korraldamiseks, lihtsalt korraldusmeeskond peab olema kompetentne ja kogemustega ning kõik tehnilised väljakutsed paistavad ekraanil nagu suur teleshow.

Kui tekkis lisaküsimusi, siis kirjuta olavi@wowevents.eu või helista 5057756

Mõnusat korraldamist,
Olavi Ruhno

Samal teemal.
Hübriidüritus woweventsLIVE

Kuidas korraldada virtuaarüritust – kontaktivaba üritust

Kuidas otsustada, millist üritust võib hetkel korraldada